Skip to main content

Termin styl mody odnosi się po prostu do sposobu, w jaki dana osoba nosi ubrania, buty, torby i inne akcesoria. Można to również określić na podstawie rodzaju odzieży, którą nosi w konkretnej sytuacji. Style mody mogą się różnić w zależności od osoby z wielu powodów. Może to wynikać z wieku, gustu, płci, budżetu, sytuacji lub środowiska danej osoby.

Po pierwsze, styl mody nastolatków zdecydowanie różni się od stylu u dorosłych. Czasopisma, znane osobistości, filmy i ich przyjaciele częściej niż dorośli mają wpływ na nastolatki. Lubią też nosić bardziej kolorowe ubrania i akcesoria, które nie przypominają tych, które noszą dorośli. Dorośli wolą nosić ubrania w konwencjonalnym kolorze, zwłaszcza gdy są w pracy, ponieważ takie ubrania są formalne. Różnią się także fryzurami lub sposobem układania włosów.

To kolejny fakt, że każdy człowiek ma inny gust nie tylko jeśli chodzi o jedzenie, ale także ubrania, buty, torby, fryzury i dodatki. Są tacy, którzy lubią nosić różnego rodzaju akcesoria, takie jak bransoletki, bransoletki z wisiorkami, naszyjniki i pierścionki, aby pasowały do ​​ich stroju, i są tacy, którzy nie są na tyle odważni, aby głośno mówić o modzie. Ci ludzie chcą, aby rzeczy były proste, ale eleganckie. To po prostu dowodzi, że mają różne gusta i postrzeganie mody.

Płeć osoby to kolejny czynnik, który ma duży wpływ na style mody. Oczywiście dziewczyny nie noszą ubrań, które noszą chłopcy. To samo dotyczy dorosłych kobiet i mężczyzn. To jest właściwie najbardziej oczywisty powód takiej różnicy.

Z drugiej strony budżet jest kolejnym czynnikiem wpływającym na różnice w stylach ludzi. Krótko mówiąc, ludzie, którzy przeznaczyli większe budżety na swoje style modowe, mogą kupić ubrania, których naprawdę chcą, podczas gdy osoby z ograniczonym budżetem mogą po prostu wykorzystać swoją inicjatywę i kreatywność, aby wymyślić coś modnego i stylowego.

Sytuacja lub otoczenie mogą również wpływać na styl mody danej osoby. Nawet jeśli ktoś woli prosty styl, nieuniknione jest, że musi być obecny na imprezach, na których musi się ubierać, nosić szalone kostiumy i wychodzić ze swojej strefy komfortu. Wydarzenia te mogą odnosić się do przyjęć na Halloween, balów maskowych i innych spotkań. Na takich imprezach osoba musi dopasować się do otoczenia i ubierać zgodnie z tematem spotkania.

Bycie modnym i stylowym nie zawsze oznacza, że ​​ktoś musi podążać za najnowszym stylem mody. Czasami oznacza to, że musisz być inny i znaleźć konkretny styl mody, który idealnie mu odpowiada. Co więcej, dlaczego osoba miałaby opierać swój styl mody na innych ludziach, magazynach i filmach, skoro może stworzyć swój własny styl?