Skip to main content

To era mody, a moda ma głęboki wpływ na nasze życie. W rzeczywistości dodaje różnorodności do naszego życia, oferując aspekt entuzjazmu do dążenia do czegoś nowego i innego, w przeciwnym razie byłoby to monotonne życie, gdybyśmy mieli się ubierać i zachowywać w ten sam sposób.

Moda jest wyrazem wyrazistego stylu, zwłaszcza w ubraniach, butach, dodatkach czy makijażu. To część stylu robienia czegoś, wyglądania inaczej i interakcji z innymi. Obejmuje szeroką gamę kategorii, takich jak zachowanie, mowa, działania, maniery i styl życia. Istnieje wiele intelektualnych debat na temat mody i odzieży oraz ich znaczenia w dzisiejszym społeczeństwie. Modę i odzież można zdefiniować jako wiele rzeczy, które łączą nasze społeczeństwo. Modę można zdefiniować jako istniejącą normę lub styl ubioru, manier i sposób nawiązywania kontaktów towarzyskich, podczas gdy ubiór definiuje się jako ubiór zbiorowy. Gdyby moda i odzież zostały usunięte z naszego życia, nie byłoby miejsca na indywidualność, a populacja świata byłaby taka sama. Nastąpiłaby również utrata podziału na klasy społeczne, który został mocno zdefiniowany w XVIII wieku, ale nadal pozostaje. Wyeliminowanie mody i odzieży zmieniłoby również dynamikę świata społecznego i relacji społecznych.

Mod, skrót od „modern”, odnosi się do młodzieżowego stylu życia, który pochodzi z Londynu w latach 60. i szybko rozprzestrzenił się na inne części świata. Bycie modnym jest nie tylko pożądane, ale także satysfakcjonujące. Bardzo często młodym studentom najbardziej pociąga moda i od razu zaczynają podążać za trendami, dzięki czemu moda silnie wpływa na naszą młodzież. Moda ma ciągły wpływ na społeczeństwo. Wpływa na nasze poglądy i stosunek do kultury społecznej. Wprowadzamy nowe style życia poprzez modę i tworzymy w sobie świadomość, aby przywrócić nową linię zwyczajów. Jest to wiodąca deklaracja społeczna dla uczniów, która wychodzi z ich środowiska społecznego. Malcolm Barnard w swojej książce Fashion as Communication mówi: „Moda i odzież zawsze były interpretowane jako formy komunikacji” (39). Uczniowie wykorzystują modę do wymiany uczuć i przekonań. Wykorzystują modę jako sposób na kontakt społeczny w zakresie kontroli dla wszystkich ludzi. Moda to sposób komunikowania się, aby przekazać światu to, co naprawdę mówi ich osobowość.

Dekada lat dwudziestych nazywana jest Age of Flaming Youth ze względu na jej dziki i jazzowy wyraz. W tym okresie energia młodości została uwolniona w nowy sposób, a żaden styl nie wydawał się zbyt śmieszny, by stać się modnym. Nasz świat jest zglobalizowany. Gwiazdy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu młodych ludzi. Uczniowie wyszukują swoje ulubione ikony, aby być na bieżąco. Oglądając telewizję lub korzystając z internetu, łatwo można ich przyciągnąć do różnych modnych koncepcji. Ponadto uczniowie idealizują swoje ulubione gwiazdy i zawsze pragną być tacy jak oni, aby jak najlepiej naśladować wygląd i styl życia swoich idoli. Próbują przejąć całą istniejącą modę ze swojego społeczeństwa, aby wzmocnić swoją osobowość. Ilekroć rozmawiają, rozmawiają o nowych rzeczach, które można zmienić. W swoim rutynowym życiu używają nienaturalnego sposobu wyrażania się, mowy i manier, który jest stosunkowo sztuczny.

Moim zdaniem są dwie kategorie, a mianowicie pozytywny i negatywny wpływ mody na studentów.

Moda w naszym społeczeństwie ma wiele negatywnych konsekwencji dla studentów. Myślą tylko o nowej modzie, a to wiąże się z dużym wydatkiem pieniędzy. Dlatego nie są w stanie uświadomić sobie innych życiowych potrzeb. To zawsze odwraca ich uwagę od nauki. Gdy styl lub moda wejdzie w trend, jest natychmiast ścigany przez społeczność studencką, niezależnie od tego, ile kłopotów z tym wiąże. Z drugiej strony wpadają w zamęt mody z powodu wpływu społeczeństwa. Aby podążać za określoną modą, trzeba podjąć szereg działań, a niektórzy uczniowie przekraczają swoje granice tylko po to, by przyciągnąć otoczenie. W końcu zamiast być zaradni, stają się beznadziejni i cierpią na depresję, ponieważ są modni. Z drugiej strony jest to również myśl, że pieniądze wydane na modę można przeznaczyć na różne inne cele, takie jak dobroczynność i pomoc biednym.

Moda tworzy dla studentów niedostępny standard. Wszyscy chcą być atrakcyjni i czarujący, jak gwiazdy w telewizji lub w magazynach, dlatego spędzają dużo czasu i pieniędzy, budując dobre wrażenie na ludziach wokół siebie. Jednak zwykle nie składają oświadczenia, które prowadzi do niskiej samooceny. Tworzy również zderzenie myśli między nimi a ich przyjaciółmi, co może prowadzić do zazdrości, aw rezultacie zrujnować ich relacje z przyjaciółmi. Studenci zaczynają oceniać ludzi po ich wyglądzie, a ci, którzy nie mogą wydać wystarczającej ilości pieniędzy na swój wygląd, zostają postawieni przed sądem, co do pewnego stopnia obniża ich pewność siebie.

Studenci, którzy zwracają większą uwagę na modę, są na ogół najmniej świadomi swoich studiów. Uważają, że przyjmując określone trendy w modzie, osiągną pewne rozróżnienie między rówieśnikami, co zmniejszy ich znaczenie w karierze akademickiej.

Jest też kilka pozytywów związanych z modą. Na przykład, kiedy nastolatki czują się dobrze ze swoim wyglądem, oznacza to wysokie poczucie wartości i wiarę w ich osobowość. Ponadto czują się bardziej niezależni i akceptowani w kontekście społecznym. Jeśli uczniowie podążają za pewnym trendem, pomaga im to rozpoznać własną osobowość, spotykając różnych ludzi ze społeczeństwa o tych samych zainteresowaniach i poczuciu stylu. Noszenie modnych ubrań pokazuje status osoby. Ludzie zakładają, że osoba jest bardziej postępowa, gdy nosi modne ubrania. Malcolm Barnard w swojej książce Fashion as Communication: „Moda i odzież zawsze były interpretowane jako formy komunikacji”

W końcu uczniowie stwierdzają, że ciągłe podążanie za innymi lub naśladowanie ich nie jest dla nich dobre. Zamiast tego muszą nauczyć się być innowacyjni i rozwinąć własne poczucie stylu. To pomaga im być silniejszymi, bardziej niezależnymi i bardziej pomysłowymi. Moda to nazwa wyrażania siebie, udowadnia, że ​​ludzie mają swobodę, by czuć się komfortowo, a to skutkuje bardziej udanym i zamożniejszym społeczeństwem.

Moda jest formą sztuki, a ponieważ sztuka jest dobra dla społeczeństwa, tak samo jest z modą. Moda to duży powód, dla którego firmy inwestują więcej w rozwój najnowszej odzieży, trendów i lepszego życia. Nie możemy nie zgodzić się z faktem, że moda zajmuje ważne miejsce w życiu każdego studenta. Czasami może być źródłem rzeczy uprzyjemniających życie. Z drugiej strony może mieć destrukcyjny wpływ na życie niektórych ludzi. Dlatego lepiej jest unowocześniać się modą, ale jeśli w jakikolwiek sposób szkodzi to twoim wynikom w nauce, powinieneś trzymać się od tego z daleka. Ogólnie rzecz biorąc, moda może być zabawna, ekscytująca i nieszkodliwa. Moda to sposób na zarabianie pieniędzy i zatrudnianie tysięcy ludzi.

W życiu uczniów, którzy podążają za modą, musi panować stabilność. Muszą mieć świadomość, że w granicach moda jest godna podziwu, ale kiedy granice są przekraczane, napotykają wiele problemów. Ich głównym obowiązkiem jest wypełnienie się atutową kartą wiedzy, a nie gonienie za dzikością zwodniczego świata mody. Musi istnieć odpowiednia równowaga między modą a ucieczką od naszych korzeni. Studenci muszą wiedzieć, że mają maksymalny czas na zanurzenie się w świecie bogactwa po studiach, więc muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zdobyć wykształcenie już teraz, ponieważ czas i fala nie czekają na nic.

Bycie modnym i modnym to tylko nasze własne życzenie, nikt nie może nas do tego zmusić i to od nas zależy, ile i jaki rodzaj mody preferujemy w zależności od miejsca i wymagań. Chociaż w dzisiejszych czasach XXI wieku w Pakistanie na większość ludzi ma wpływ wspaniały świat i styl mody, to nie zapomnieli o naszych tradycjach i kulturze, które są priorytetem i symbolem naszego kraju.

psychoterapeuta-psycholog.com.pl