Skip to main content

Moda jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na interakcje społeczne i status. Ludzie często oceniali innych ludzi po ich ubraniach. Od spotkań towarzyskich po grupy statusowe, moda jest często głównym tematem takich spotkań. W przypadku spotkań towarzyskich odzież definiuje także ludzi. Na przykład uczniowie mogą nie być w stanie pójść na zajęcia, jeśli nie noszą odpowiednich ubrań. Bary i kluby towarzyskie również mają politykę odzieżową. Jeśli ktoś ma na sobie coś w rodzaju ubioru, który nie jest dozwolony w lokalu, nie będzie mógł wejść. W miejscu pracy biura wymagają również od pracowników noszenia odpowiedniego stroju, gdy idą do pracy lub spotykają się. Ponieważ ważne jest, aby nosić odpowiednie ubrania, większość ludzi nie ma wyboru.

Istnieją również inne instytucje, które zabraniają noszenia odzieży codziennej, na przykład w warunkach szpitalnych. Pielęgniarki, koordynatorzy ds. Zdrowia i lekarze muszą odpowiednio się ubrać, zanim będą mogli pracować. Szpitale stawiają na higienę i czystość. Jeśli operacja miałaby mieć miejsce, lekarze powinni nosić zdezynfekowane kombinezony i rękawiczki przed operacją. Prawnicy są również zobowiązani do noszenia garniturów i stroju formalnego, aby można było ich rozróżnić wchodząc do sądu. Zawód i status człowieka możemy określić poprzez jego ubiór. W swojej diagnozie psychologowie użyliby również ubrania danej osoby. Osoby noszące nieodpowiednie lub brudne ubrania można zdefiniować jako osoby z problemem. Uważa się, że higiena i ubranie mają duży wpływ na ocenę osoby i jej pochodzenia.

Wyobraź sobie świat bez przepisów dotyczących ubioru. Ludzie mogą wchodzić do szpitali tak, jakby byli lekarzami lub pielęgniarkami, ponieważ wszyscy noszą swobodne stroje. Nie bylibyśmy w stanie określić zawodu i statusu osoby, ponieważ wszyscy noszą ten sam strój. Czystość w szpitalu zostałaby usunięta, ponieważ lekarze mogą po prostu przyjść i przeprowadzić dowolną operację bez zmiany ubrania. Dlatego moda jest ważna w naszym społeczeństwie. Moda wyznacza standardy w zakresie profesjonalizmu i higieny. Moda doprowadziła do spadku molestowania seksualnego w szkołach i w miejscu pracy. Mężczyźni nie mają ochoty zawracać głowy współpracownikom, ponieważ ich współpracownicy noszą odpowiedni strój.

Moda określiła granice społeczne w społeczności. Ludzie noszą odpowiedni strój i wyglądają na wyrafinowanych i schludnych. Dzieci wyglądają schludnie i schludnie, jeśli noszą przepisaną odzież, kiedy idą do szkoły. Poprawiliśmy społeczeństwo poprzez modę i użycie odpowiedniego stroju. Dlatego ludzie powinni zawsze mieć jakąś formę formalnego stroju, aby mogli zostać zaakceptowani przez społeczeństwo. Posiadanie odpowiedniego stroju podczas pracy nie tylko zwiększy profesjonalizm w biurze, ale także poprawi wygląd w miejscu pracy.